• Dzisiaj jest 12 kwietnia 2021 r.
  • Jest to 101 dzień roku.
  • Do końca roku pozostało 264 dni.
  • Licznik odwiedzin
  • Odsłon: 37700

Dodany: 2011-07-06 08:38:20

Jak obliczana jest kwota odszkodowaniaUbezpieczenia i odszkodowania rzeszów, to bardzo pożyteczna rzecz, ale tak naprawdę nie zawsze jest ona dobrze rozliczana i sprawiedliwie wypłacana. Moim zdaniem coś takiego jak odszkodowania rzeszów w przypadkach skrajnych powinny być zawsze naliczane w wysokości 100% od wartość na jaką jest ubezpieczona dana rzecz.

 

Sam proces naliczania odszkodowania rzeszów wygląda tak, że  jakiś specjalista (lekarz, policjant, strażak, technik, biegły) oszacowuję naszą stratę i pisze ją w specjalnym piśmie do ubezpieczyciela, które później my musimy dostarczyć do najbliższego biura. Wtedy to, ubezpieczyciel stwierdza w jakim stopniu jesteśmy poszkodowaniu i zazwyczaj od całej sumy ubezpieczenia nalicza jakiś konkretny procent.

 

Oczywiście moim zdaniem takie przeliczniki są bardzo durne i tak naprawdę mało sprawiedliwe. Lepiej było by wypłacać całe odszkodowania, ale tak naprawdę, pewnie wtedy ludzie by sobie specjalnie łamali ręce nogi, żeby je tylko otrzymać. Pomimo wszystko jestem zdania, że warto się ubezpieczać, bo przezorny zawsze ubezpieczony jest!.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak obliczana jest kwota odszkodowania
Nick: